Jakie buty w góry?

Jakie buty w góry?

Postautor: Mindast » 14 cze 2016, 4:07

W tym roku planuję jesienią wybrac się w góry i szukam jakiegos dobrego obuwia, które zda egzamin, jeśli trzeba będzie chodzic po błocie labo po śniegu. Możecie mi coś doradzic?

Jakie buty w góry?

Postautor: Krzysztof82 » 14 cze 2016, 4:24

Moim zdaniem powinieneś szukac butów w kategorii buty zimowe trekkingowe, bo takie buty najlepiej sprawdzają się podczas pieszej wspinaczki po polskich górach. Jeśli miałbym coś doradzać, to na pewno nie konkretną markę, bo przecież każdy ma własne upodobania i doświadczenia. Radze jednak szukacbutów z wyższej półki, takich które od razu nie przemoknom i nie będą zbyt ciężkie. Szukaj też butów z dobrym systemem wentylacji, chociaż jak akurat wybierasz się w gory jesienią, to ważniejsze będzie czy buty będą miały jakąś wyściółkę ocieplającą stopy.

Jakie buty w góry?

Postautor: screaming... » 14 cze 2016, 4:51

Ja też bym szukał butów trekkingowych albo przynajmniej jakieś wersji butów z wyższym podbiciem i solidnym protektorem. Zreszta jak chcesz kupić jakieś konkretne buty męskie sklep obuwniczy do którego zajrzysz, a dokładniej sprzedawcy w tym sklepie powinni ci coś konkretnego doradzić. Na pewno nie kupuj obuwia sportowego, bo ono do chodzenia po górach zupełnie się nie nadaje, a już na pewno nie jesienią, gdy może być już bardzo ślisko.

Jakie buty w góry?

Postautor: honeybee » 14 cze 2016, 5:10

Podobno na gorskich wycieczkach idealnie sprawdza się obuwie trekkingowe marki Salomon, ale myślę że u mniej znanych producentów, za nieco mniejsze pieniądze tez można znaleźć coś ciekawego. Pamietaj, że takie buty nie musza być super modne, wystarczy żeby były funkcjonalne i wygodne. Żeby nie przemakały, żeby zapewniały ciepło, ale z drugiej strony nie powodowaly zbyt szybkiego przepocenia skarpetek, no i zeby miały jakieś usztywnienie w okolicach stawu skokowego. Jesienią jest slisko, poza tym może już być śnieg, dlatego buty do kostki od razu radziłabym skreślić z listy zakupów.

Jakie buty w góry?

Postautor: Nikoletta » 14 cze 2016, 6:00

Kilka modeli męskich butów trekkingowych znajdziesz w sklepie Awangarda Shoes. Może akurat coś wpadnie Ci w oko.

Jakie buty w góry?

Postautor: M4C1E4 » 14 cze 2016, 6:40

Mogę polecić buty Salomon, Adidas lub Hi-Tec, ale musisz liczyć się z wysoką ceną takich butów. Jak szukasz czegoś tańszego, to nie patrz na nazwę tylko na sposób wykonania.

Wróć do Męski świat