Najczęstsze problemy przy karmieniu piersią.

Postautor: klauzulka88 » 18 sty 2016, 2:23

Założyłam ten wątek, żeby porozmawiać o najczęstszych problemach z karmieniem niemowląt, oczywiście chodzi mi o karmienie piersią. Jakie wy miałyście problemy lub z jakimi problemami zmagacie się obecnie? U mnie podstawowym problemem był nadmiar pokarmu, przez który synek się zwyczajnie krztusił przy jedzeniu. Pomogło odsysanie nadmiaru pokarmu. Jak synek podrósł i mógł więcej zjeść sytuacja się unormowała.

Postautor: caroline » 18 sty 2016, 3:42

Właśnie szukam informacji na temat przyczyn braku apetytu u dziecka, gdy niemowlę przestaje ssać cycka. Jak może być tego przyczyna? Dotychczas mój synek chętnie ssał pierś i nie było z tym najmniejszych problemów, a teraz nagle coś mu się odwidziało i muszę go dokarmiać sztucznym mlekiem przez butelkę. Przez to chyba zaraz stracę pokarm, a chciałam jak najdłużej karmić dziecko właśnie piersią.

Postautor: honeybee » 18 sty 2016, 5:52

Częstą przyczyną niechęci niemowląt do ssania piersi jest mała ilość pokarmu. Po prostu dziecko podczas ssania bardzo się męczy, a dodatkowo cały czas jest niedojedzone i przez to płaczliwe. W takiej sytuacji młoda mama musi po prostu się bardziej o siebie zatroszczyć, pić więcej płynów i ograniczyć ilość stresu, ponieważ wpływa on niekorzystnie na laktację.

Postautor: caroline » 18 sty 2016, 8:19

Czyli prawdopodobnie mam za mało pokarmu. Spróbuję więcej pić, a może macie jakieś inne triki na zwiększenie ilości pokarmu?

Postautor: klauzulka88 » 18 sty 2016, 9:33

Podobno wiele kobiet dla poprawy laktacji sięga po ciemne piwo karmelowe z minimalną zawartością alkoholu, ale ja przypuszcza, że przyspieszenie laktacji to nie efekt picia samego piwa, lecz ogólnie przyjmowana większej ilości płynu.

Postautor: carmaaa » 18 sty 2016, 12:18

A jak uwazacie, czy przez to ze dokarmialam coreczke butelka ona szybciej zrezygnowala mojego mleka? Niestety tez mialam malo pokarmu i corcia byla caly czas glodna, po prostu musialam ja dokarmiac.

Postautor: klauzulka88 » 18 sty 2016, 15:01

No niestety tak często bywa, że dziecko szybko przyzwyczaja się do butelki i już nie chce ssać matczynej piersi. Tak mu jest zwyczajnie wygodniej, mniej się męczy. Z takim problemem jak opisałaś zmaga się wiele mam, dlatego tak ważne jest by stale dbać o dużą ilość pokarmu i się systematycznie nawadniać.

Wróć do Świat kobiet