Dodatki do domu w skandynawskim tylu.

Postautor: EsteraWolff » 14 mar 2016, 3:52

Cześć, szukam jakichś ładnych dodatków do domu, który urządzony został w stylu skandynawskim. Przede wszystkich szukam inspiracji dotyczącej zastawy obiadowej oraz kubków i talerzy bardziej codziennego użytku. Zależy mi na jakości i nietuzinkowości. Prosze o jakieś firmy, ewentualnie sklepy gdzie mogłabym zajrzeć :)

Postautor: Krzysztof82 » 14 mar 2016, 4:11

Styl skandynawski jest dość ubogi w zdobienia i dodatki, więc mysle, że zwyczajne gliniane białe kubki i talerze powinny się idealnie wpisać w wystrój twoich wnętrz. Na pewno nie szukaj żadnych wyszukanych rzeczy, postaw na prostotę. Czasem najprostsze rozwiązania okazują się najlepszymi. A wiem co mówię, bo w Północnej Szwecji mieszkam już od kilku lat :)

Postautor: Nikoletta » 14 mar 2016, 5:06

Wiesz, jeśli chodzi o kubki to sprawdź sobie firmę Krasilnikoff. Są nastawieni właśnie na takie wzornictwo, które idealnie wpisuje się w styl skandynawski, no i z praktyki wiem, że sa naprawdę wytrzymałe i nadają się do codziennego użytku. Wiele dobrego słyszałam tez o Bloomingville, duńska firma,też ma ładne zdobnictwo.

Postautor: caroline » 14 mar 2016, 6:54

O co to to na pewno, ja tez polecam Bloomingville sklep internetowy LILIKO ma w swojej ofercie ich wyroby, więc są u nas dostępne od ręki. Ich naczynia sa piekne, ręcznie wykonywane i zdobione. ja bym się pokusiła nawet o stwierdzenie że to sa małe dzieła sztuki, a nie talerze i kubki..

Postautor: EsteraWolff » 14 mar 2016, 8:00

Sprawdziłam i rzeczywiście jestem pod wrażeniem, zwłaszcza wyrobów tej drugiej firmy. Pozytywne zaskoczenie tym, że sa to naczynia wytwarzane ręcznie, w czasach masowej produkcji to rzadkość, naprawdę śliczne. I ogólnie fajny sklep. Przy okazji udało mi się znaleźć nocną lampkę do pokoju dziecięcego w kształcie zająca :) Będzie pasowała do talerzyka i miseczki, które zamówiłam dla synka z Bloomingville :) Dzieki wielkie za inspiracje.

Wróć do W domu