Jak rozprowadzić ciepło z kominka?

Postautor: klauzulka88 » 16 lut 2016, 9:48

Hej, obecnie korzystam z dwóch źródeł ogrzewania, bo mam kominek i piec gazowy. Opłaty ogrzewania gazowego mnie zżerają niemiłosiernie i szukałam alternatywy ale wiąże sie to z wymiana pieca, co wpedzi mnie w dodatkowe koszty. Pomyslalam ze skoro mam kominek to wykorzystam go, ale niestety nie mam tego systemu rozprowadzajacego cieplo. Moglibyscie mi to jakos szerzej opisac?

Postautor: Krzysztof82 » 16 lut 2016, 10:51

Bez rozprowadzania ciepla nie ogrzejesz domu z kominka, wiec chcac nie chcac trzeba bedzie to zrobic. A jak to sie robi? Prowadzi się odpowiednie kanały w podłodze, niektórzy je oceiplają inni nie, wykorzystując to ciepło jako podłogówkę. Najtańsza jest metoda grawitacyjna bo nie wymaga zadnych urządzeń o tym najlepiej poczytać sobie tu: forum.kominki.org/viewtopic.php?id=1279 . Pozdrawiam i zachęcam do przejścia na kominek bo warto.

Postautor: EsteraWolff » 16 lut 2016, 12:33

Cześć. U mnie w domu jest zrobione rozprowadzanie grawitacyjne i potwierdzam ze caly dom mozna ogrzac z kominka i wychodzi to o wiele taniej i wygodniej niz w przypadku innych metod. Tylko ze z tego co wiem to zaizolowano kanały wełną i ciepło nie przechodzi podłogą.

Postautor: Dr.Wajda » 16 lut 2016, 14:02

No tak bo zaizolowane trzymają w sobie gorące powietrze, które bezpośrednio oddają u wylotu kanału. Niektórzy chwalą jedne rozwiazanie inni drugie, ale wedlug mnie cieplo ktore gdzies gubi sie po drodze w domu nie jest utracone, po prostu kumuluje sie i zostanie gdzies indziej oddane, pytanie tylko czy tam gdzie chcesz? :) Pozdro.

Wróć do W domu