Czy prowadzenie sklepu się opłaci?

Postautor: caroline » 20 lis 2016, 22:54

Zawsze mnie to nurtuje, bo wydaje mi się, że są to duże koszty, lokalu, wszystkich rachunków, podatki i koszty związane z prowadzeniem działalności. No i trzeba jeszcze kupić towar, a chyba nie jest on tak bardzo tani żeby sprzedawanie go pozwoliło zarobić kokosy?

Postautor: wizazystka » 21 lis 2016, 1:03

No właśnie o to chodzi, że trzeba znaleźć tani towar, żeby mieć dużą przebitkę. Oczywiście tanie rzeczy może zaoferować np. pierwsza lepsza hurtownia odzieży, ale jak kupię coś byle jakiego do mojego sklepu i wystawię po wciąż niskich cenach to jest duże ryzyko że wcale tego nie sprzedam, nikt raczej nie chce kupować czegoś co zaraz straci kolor, rozciagnie się czy rozleci w szwach…

Postautor: caroline » 21 lis 2016, 2:10

No to jak to zrobić, znaleźć tanie i dobre i jeszcze sprzedawać tanio? :)

Postautor: wizazystka » 21 lis 2016, 4:44

Nie jest to łatwe ale można. Dobra hurtownia oferuje dobre jakościowo produkty na tyle tanio, że ja mogę podwyższyć cenę no bo muszę zarobić, ale tylko o tyle, że moi klienci uznają, że warto za te produkty tyle zapłacić. Bardzo ważna jest więc też jakość, nie tylko cena

Postautor: caroline » 21 lis 2016, 5:21

Trudno mi wyobrazić sobie że na przykład ciuchy które ja kupuję dość tanio w sklepach sklep kupuje w hurtowni jeszcze taniej, chyba muszą wtedy kosztować kilka złotych…

Postautor: wizazystka » 21 lis 2016, 6:31

Nie zapominaj, że hurtownie sprzedają w hurcie, a więc jest taniej i opłaca się to obu stronom. Ale też moja przebitka nie jest znowu taka duża, jest to od kilku do kilkunastu złotych, rzadko kilkadziesiąt. Zajrzyj sobie na przykład tutaj: http://wolka24.com/obuwie/obuwie-damskie. Ceny są dużo niższe niż butów w sklepie prawda?

Postautor: caroline » 21 lis 2016, 9:30

O tak, chciałabym kupować w takich cenach!

Postautor: wizazystka » 21 lis 2016, 11:51

Na szczęście dla nas, osób prowadzących sklep, jest to możliwe tylko w zakupach hurtowych czyli tylko my możemy sobie na to pozwolić, bez tego nie moglibyśmy zarabiać :) Ale faktem jest, że prowadzenie sklepu wymaga sporo gimnastyki no i zawsze jest ta niepewność, czy towar się sprzeda, w sumie to nasze dochody zależą od klientów, no i od tego, czy znajdziemy dobrą hurtownię

Postautor: caroline » 21 lis 2016, 14:01

Dzięki za objaśnienie :)

Wróć do Offtopic