Ile kosztuje utrzymanie ekspresu do kawy.

Postautor: wizazystka » 09 wrz 2016, 1:35

Noszę się z zamiarem kupna ekspresu do kawy, bo mam już dosyć tradycyjnej zalewanej. Mamy w firmie duży ekspres ciśnieniowy i kawa z niego jest wyśmienita. Pytanie tylko o to, jakie są koszty utrzymania takiego ekspresu, bo z tego co wiem, to trzeba w nim filtry często wymieniać.

Postautor: caroline » 09 wrz 2016, 2:57

Masz rację, że kawa jest dużo lepsza od tradycyjnej. Z resztą nie ma tutaj żadnego porównania. Jest to zupełnie inny smak. Jeśli chodzi o koszty, to wszystko zależy od tego jaką masz wodę w domu i jak często będziesz sobie przyjemność ta kawa sprawiała la. Wiadomo im częściej i wiecej tym czesciej będzie trzeba filtr wymieniać.

Postautor: wizazystka » 09 wrz 2016, 3:29

A jakie sa koszty zakupu takiego filtra. Czy to wszystko, czy jeszcze cos mnie czeka.

Postautor: Krzysztof82 » 09 wrz 2016, 3:42

Od czasu do czasu trzeba jeszcze cały ekspres odkamieniaczem zrobic. Dobry filtr do ekspresu to koszt kilkudziesięciu złotych i wystarczy na dosc długo. Im lepszy tym lepszą wodę będziesz miała, a co za tym idzie i kawa będzie smaczniejsza.

Postautor: Dr.Wajda » 09 wrz 2016, 5:13

Zgadza się kilkadziesiąt złotych raz na jakis czas to niewielki wydatek. Lubie pić to co zdrowe, wiec i ostatnio sobie dzbanek do wody sprawiłem. Tutaj tez czekaja mnie raz na jakiś czas wydatki kilkudziesięciozłotowe, bo wodne filtry Brita tyle właśnie kosztują. Generalnie bardzo mało.

Postautor: wizazystka » 09 wrz 2016, 7:25

O z tymi dzbankami to słyszałam, ze sa bardzo dobre, ale myślałam ze to bardzo drogie urzadzenie.

Wróć do Offtopic