Wybór urządzeń pomagających w niepełnosprawności

Postautor: klauzulka88 » 16 cze 2016, 22:45

Witajcie kochani. Wiem, że niepełnosprawność jest trudna. Chcialabym dziś dowiedzieć się jak wy sobie z tym radzicie. Może żyjecie z kimś niepełnosprawnym lub sami jesteście. Jak wygląda życie. Które urządzenia stają się bardzo pomocne? Jeśli zechcecie się podzielić waszymi doświadczeniami byłabym zobowiązana. Tematyka jest dla mnie interesująca ze względu na zmiany życiowe. Bliska mi osoba uległa wypadkowi, który całkowicie odmienił jej życie. Jako rodzina chcemy jej pomóc, kupując sprzęty niezbędne do domu, ułatwiające rehabilitację i codzienność.

Postautor: Krzysztof82 » 17 cze 2016, 0:45

Witaj. Osoba niepełnosprawna ma zawsze pod górkę. Myślę, że bardzo dobrze zdają się być specjalne urządzenia podnoszące. Pozwolą one na swobodny transport na przykład do kąpieli. Według mnie taki sprzęt jest niezastąpiony.

Postautor: Nikoletta » 17 cze 2016, 1:57

Dzień dobry wszystkim. Oczywiście zgadzam się z przedmówcą. Podnośniki to kluczowe narzędzie w pomocy przy osobie niepełnosprawnej. Znalazłam ciekawe modele, które moim zdaniem będą bardzo pomocne http://www.meva-podnosniki.pl/index.php/podnosniki/podnosnik-meva-lifter. Mój kuzyn też jest niepełnosprawny, co prawda od urodzenia. Ale dziś mieszka sam, ma odpowiednie automatyczne sprzęty i świetnie sobie radzi. Podupada jedynie na duchu, ze względu na niemożliwość znalezienia wielkiej miłości..no ale nie o tym temat.

Postautor: Hanneman » 17 cze 2016, 4:20

Witajcie. U nas najlepszym sprzętem okazało się krzesełko schodowe z mechanizmem. Mój brat swobodnie wjeżdża na górę. Chwilkę to trwa, ale zawsze krócej niż byśmy mieli go wciągać wózkiem. Wydaje mi się, że takie coś też może się przydać jakiejś osobie, która zmaga się niepełnosprawnością i niestety mieszka w piętrowym domu.

Postautor: wizazystka » 17 cze 2016, 6:44

Sprzęty, sprzętami, ale wydaje mi się, że zrozumienie będzie najważniejsze. Jeśli jest ktoś, kto opiekuje się taką osobą, wówczas wszystko jest łatwiejsze dla niepełnosprawnego. Najgorsze to być zdanym tylko na siebie.

Postautor: screaming... » 17 cze 2016, 8:17

Radzę odwiedzić jakiś dobry sklep ze sprzętami rehabilitacyjnymi. Znajdzie się tam wiele propozycji by pomóc takiej osobie ułatwić jej życie. Pozdrawiam

Wróć do Wyjaśniamy niejasne