Dlaczego mój pies nie chce wychodzić na spacery?

Postautor: Nikoletta » 20 sty 2016, 5:01

Witam was drodzy forumowicze. Mam jamnika, który gdy małowiele zrobi się zimniej na dworzu nie daje się wyciągnąć na spacery. Możliwe żeby miał jakąś chorobę związaną z ciśnieniem albo wrażliwość na zmianę pogody? Pomóżcie proszę.

Postautor: honeybee » 20 sty 2016, 5:22

Hejka, podejrzewam że pieskowi nic nie jest, co więcej ma się całkiem nieźle. Po prostu jest mu zimno o ile w ciepłe dni, albo latem wychodzi bez problemu. Rozważ kupno ubranka dla psa i od razu przestrzegam przed robieniem na drutach jakiegoś sweterka jak to mają w zwyczaju babcie. Zwierzakowi jest w tym nie wygodnie i w zasadzie w ogole nie chroni przed mrozem.

Postautor: Mindast » 20 sty 2016, 7:46

Pies cierpiący na nadciśnienie? Może ma depresje? Zabierz go do psiego psychoanalityka, kilka sesji powinno pomóc.

Postautor: Krzysztof82 » 20 sty 2016, 9:50

Nie ma śmiechu, jeszcze targnie się na swoje życie i będziesz go mieć na sumieniu :P

Postautor: EsteraWolff » 20 sty 2016, 12:45

Mój pies tez w ogole nie chcial wychodzić na spacery. Zimą tak się rozleniwił że latem nie dało się go ruszyć. Znalazłam na to taki sposób: kupiłam przysmaki dla psa i robiłam z nich taką ścieżke do drzwi, potem po schodach itd. Pierwszego dnia się nie udało ale trzeciego juz dal rade. Pozdrawiam.

Postautor: Nikoletta » 20 sty 2016, 14:30

A gdzie dostanę taki kombinezon dla jamnika?

Postautor: honeybee » 20 sty 2016, 15:49

Ja na przykład kupuję w sklepie SnobDog bo się bardziej opłaca. Jest tego sporo, szczególnie dla małych psiaków, więc jak się rozejrzysz nie będziesz miała problemów ze znalezieniem. No i nie zdziw się że nie będzie na początku zbyt chętny żeby spacerować w skafanderku, ale przywyknie.

Wróć do Wyjaśniamy niejasne