Zwiedzanie Torunia

Zwiedzanie Torunia

Postautor: Nikoletta » 10 lut 2016, 23:33

Cześć, cześć! Jestem obecnie w klasie maturalnej, wybieram się na studia najprawdopodobniej do Torunia i rodzice się uparli, żeby pojechać tam jeszcze przed złożeniem papierów, pooglądać kampus itd., no i ogólnie zobaczyć miasto. Chcą koniecznie wynająć przewodnika. Czy ktoś czułby się „na siłach” by polecić nam kogoś, może nawet osobę prywatną, nie biuro turystyczne, która oprowadza po atrakcjach Torunia i okolic w taki… niecodzienny sposób, nie nudny i nieszablonowy? Oczywiście zależy nam na cenie, która nie byłaby z kosmosu ;) Z góry dziękuję za rekomendacje i pozdrawiam! ;)

Zwiedzanie Torunia

Postautor: stigmataX » 11 lut 2016, 2:22

W sumie się im nie dziwię, też wolałabym się upewnić, że miasto, do którego jedzie na studia córka jest jako tako bezpieczne ;) przezwodnik może wie więcej na ten temat, i na przykłąd podpowie, jakich akademików unikać.

Zwiedzanie Torunia

Postautor: klauzulka88 » 11 lut 2016, 4:08

Słyszałam od znajomych, którzy byli w zeszłym roku na wakacjach nad Morzem Bałtyckim, że po drodze zajechali do Torunia, bo mieli umówioną trasę z przewodnikiem z tego biura: http://zwiedzajtorun.pl/. Ktoś im ich polecił i faktycznie, koleżanka to mówiła, że była zszokowana, że da się oprowadzać bez przynudzania (jej mąż jest pasjonatem wycieczek z przewodnikiem, a ona nie bardzo… ale w tym przypadku poszli na kompromis i okazało się, że ostatecznie oboje byli bardzo zadowoleni).

Zwiedzanie Torunia

Postautor: Krzysztof82 » 11 lut 2016, 5:17

Ja to raczej nigdy nei lubiłem takich szkolnych wycieczek z przewodnikami, ale ostatnio jak pojechałem z dziewzyną do Paryża, to musze przyznać, że brakowało mi kogoś, kto by opowiedział na co tak naprawdę się patrzy, zapodał jakieś ciekawostki itd. Ze zwględów ekonomicznych odpuściliśmy wtedy przewodnika i trochę kiepsko wyszło :( następnym razem lepiej trochę odłożyć kasy na oprowadzanie.

Zwiedzanie Torunia

Postautor: stigmataX » 11 lut 2016, 5:49

Haha Paryż, no łądnie. Tylko dlaczego dalej „dziewczyna”, a nie narzeczona? ;P Kto tak po prostu jedzie z dziewczyną do Paryża i się NIE oświadcza? :D Pewnie była zawiedziona, ja bym była ;P

Zwiedzanie Torunia

Postautor: Krzysztof82 » 11 lut 2016, 6:14

Niee, weź przestań, to tylko taka koleżanka jest, znamy się z czasów studenckich jeszcze xD

Zwiedzanie Torunia

Postautor: stigmataX » 11 lut 2016, 8:24

Nie mam pytań… „tylko koleżanka”, z którą jeździsz na wakacje :P ale nie zdziwiłabym się, gdyby kiedyś została „tylko narzeczoną” albo „tylko żoną” ;)

Zwiedzanie Torunia

Postautor: Nikoletta » 11 lut 2016, 10:55

OK, widzę, że zrobił się mały offtop… Tak czy owak dziękuję za polecenie przewodnika, tata już tam dzwonił, więc wszystko ustalone. Także trzymam za słowo, że warto skorzystać z ich usług ;)

Wróć do Okiem turysty