Naprawa auta po wypadku.

Naprawa auta po wypadku.

Postautor: klauzulka88 » 10 mar 2016, 1:30

Kilka tygodni temu miałam dosyć poważną stłuczkę i mam uszkodzoną prawą stronę auta. Jeżdżę Fiatem Panda. Wypadek nie był z mojej winy, więc powinnam dostać odszkodowanie. Teraz pytanie. Gdzie w Warszawie naprawić takie auto? Czy odszkodowanie pokryje całość kosztów związanych z naprawą, w tym lakierowanie? Ile czasu średnio czeka się na taką naprawę i na wypłatę odszkodowania?

Naprawa auta po wypadku.

Postautor: Wisielec » 10 mar 2016, 2:23

Musisz po prostu wybrać jeden z warszawskich zakładów blacharsko lakierniczych i oddać im na kilka dni samochód. Oni zajmą się całą resztą. Niektóre zakłady pomagają na przykład w dochodzeniu odszkodowania albo oferują auto zastępcze na czas naprawy. Najlepiej wybierz kogoś z polecenia albo po prostu kieruj się intuicją. Jak zobaczysz, że warsztat z zewnątrz wygląda na profesjonalny to pewnie taki właśnie jest.

Naprawa auta po wypadku.

Postautor: klauzulka88 » 10 mar 2016, 3:52

A jak długo czeka się na naprawę? Nie ukrywam, że bardzo zależy mi na czasie. Po prostu samochód niezbędny jest mi do pracy, a na wynajem auta nie bardzo mnie stać. Naprawdę można dostać auto zastępcze na czas naprawy?

Naprawa auta po wypadku.

Postautor: Mindast » 10 mar 2016, 6:46

Jak nie miałas dużych uszkodzeń tylko lekkie wgniecenia lub tylko przerysowanie lakieru to naprawa nie zajmie wiele czasu. Jak kolizja była bardziej powazna i masz na przykład mocno uszkodzone drzwi to może lepiej pomysleć o ich wymianie na nowe? Tak zwykle jest prosciej i szybciej, bo odpada konieczność klepania i równania blachy, nowe drzwi trzeba tylko polakierowac, chyba że znajdzie drzwi w identycznym kolorze.

Naprawa auta po wypadku.

Postautor: zastopowany » 10 mar 2016, 9:18

Realizacją napraw blacharskich w Warszawie zajmuje się mnóstwo firm, także ze znalezieniem kogoś wolnego raczej nie będzie problemu. Jak chcesz jednak mieć gwarancję na wykonane usługi to lepiej wybrać kogoś pewnego. Dobry warsztat, który zatrudnia odpowiednio wykwalifikowanych blacharzy i lakierników. Może usługi w takim zakładzie są nieco droższe, ale będziesz pewna, że samochód zostanie dobrze zrobiony. Poza tym jak naprawa pokrywana jest z ubezpieczenia to nie ma się co martwić o koszty.

Wróć do Technologie