Czy kursy wystarczą, żeby w miarę sensownie nauczyć się języka obcego?

Postautor: caroline » 09 lut 2016, 23:18

Możecie mi powiedzieć czy zwykłe kursy wystarczą żeby nauczyć się języka obcego? Nie jest to niestety tanie i dlatego po prostu nie wiem czy pakować się w to czy może spróbować innego sposobu. Możecie coś poradzić?

Postautor: Krzysztof82 » 10 lut 2016, 0:29

a jakiego jezyka chcesz się nauczyć?

Postautor: mamoon » 10 lut 2016, 1:42

Dużo zależy od poziom twojej wiedzy związanej z językiem obcym, ale oczywiście także i od samej oferty kursów, czyli szkoły. Ja nauczyłem się języka angielskiego w Poznaniu od zera korzystając z kursów organizowanych w szkole językowej i wcale nie wydałem dużo, a naprawdę dobrze poznałem język. Potem szlifował się już sam bo potrzebny był mi do pracy, dzisiaj to władam nim chyba jak stary wyjadacz, więc weług mnie można.

Postautor: caroline » 10 lut 2016, 1:52

Hiszpańskiego chce się nauczyć i niestety zupełnie nie miałam styczności z tym językiem…

Postautor: wizazystka » 10 lut 2016, 2:54

Też kiedyś się tego obawiałam, język ten wydaje się trudny, ale wbrew pozorom wcale tak źle nie jest. Co więcej jeśli chodzi o hiszpański w szkole w Poznaniu trafiłam chyba naprawdę na świetnych nauczycieli bo zajęcia były mega ciekawe, do tego stopnia, że w zasadzie wszystko samo wchodziło mi do głowy.

Postautor: Krzysztof82 » 10 lut 2016, 5:01

no właśnie chciałem o tym napisać, że bardzo dużo zależy od poziomu szkoły, którą wybierasz. Nie wiem czy mieszkasz w Poznaniu, ale jak tak to sprawdź sobie tę szkołę http://home-szkola.pl/oferta/kurs-jezyka-niemieckiego , to akurat oferta niemeckiego języka, ale z tego co wiem to uczą tez właśnie hiszpańskiego. Poziom moich zajęć był naprawdę mega, więc pewnie w każdym nauczaniu trzymają podobny poziom.

Postautor: caroline » 10 lut 2016, 5:47

Tak mieszkam w Poznaniu i trochę już słyszałam o szkole Home :D Właśnie zastanawiałam się czy tam iść, mają niskie ceny to wydało mi się podejrzane, ale okazuje się, że jednak warto. Fajnie że został poruszony temat tej szkoły.

Postautor: Dr.Wajda » 10 lut 2016, 8:29

w zasadzie absolutnych podstaw to możesz nauczyć się osobiście w domu, potem już będzie ci łatwiej i jednocześnie mniej wydasz na te kursy bo będziesz znać jakieś podstwy. Ja bym tak zrobił, ale to twoja sprawa oczywiście.

Wróć do Nauka i wiedza