Mąż przyjaciółki

Mąż przyjaciółki

Postautor: caroline » 10 mar 2016, 6:52

Witam wszystkich forumowiczów. Chciałabym jakoś pomóc mojej przyjaciółce. W skrócie – jej mąż pije. W związku z tym, Julka często nocuje u nas, płacze, żali mi się. Zwyczajnie boi się spać w domu, jak wie, że jej mąż jest pod wpływem alkoholu. Jest on wtedy agresywny. Julka myśli o tym, by odejść od męża. Całe szczęście, że nie mają one dzieci – im pewnie też robiłby krzywdę. Jednak mój mąż denerwuje się, że Julka u nas spędza tyle czasu. On uważa, że Julia powinna wspierać męża, zamiast go unikać. Ale jak można wspierać alkoholika? Pić razem z nim?

Mąż przyjaciółki

Postautor: EsteraWolff » 10 mar 2016, 9:42

Chyba żartujesz. Twój mąż ma absolutną rację. Alkoholikowi trzeba pomóc. Uzależnienie krępuje człowieka, w pewnym sensie jest jego ubezwłasnowolnieniem. Jest wiele ośrodków, których misją jest leczenie alkoholików – trzeba tylko zgłosić się na terapie, chcieć się leczyć.

Mąż przyjaciółki

Postautor: Dr.Wajda » 10 mar 2016, 10:32

Mój tata był kiedyś w ośrodku dla osób uzależnionych od alkoholu. Pamiętam, że to był bardzo trudny okres dla całej naszej rodziny. To jest swoisty sprawdzian. Powinno być się ze sobą na dobre i na złe.

Mąż przyjaciółki

Postautor: stigmataX » 10 mar 2016, 10:50

czego Twoja przyjaciółka się boi? Czy jej mąż pod wpływem alkoholu jest agresywny? Bo jeśli nie jest, to może on pije, bo myśli że ma problemy w małżeństwie? Skoro jego żona sypia u przyjaciółki, unika swojego małżonka, rzadko jest w domu. Może w jego głowie kreują się czarne scenariusze i zwyczajnie szuka bodźca, by odreagować? Nie można wszystkich wrzucać do jednego worka. Ja poszłabym z nim do psychologa, zamiast go oceniać. Zakładam, że wszystko to, ta cała sytuacja nie jest taka prosta ale warto się nad tym przez chwilę zastanowić.

Wróć do Życie rodzinne i towarzyskie