Jak ograniczyć koszty w firmie?

Postautor: HonorPana » 12 lip 2016, 23:36

Witam wszystkich. Pisze tu żeby poznać sposoby innych na ograniczanie wydatków w firmie. Płaca minimalna od przyszłego roku znów idzie do góry, a jak tak dalej pójdzie to budżet mi się niestety nie domknie. Jestem otwarta na wszystkie pomysły, pzdr.

Postautor: Tomas » 13 lip 2016, 1:43

Nie wiem w jakiej branzy pracujesz ale u mnie dużo dało zamontowanie monitoringu. Okazuje się że materiał przestał ginąć w niewyjaśnionych okolicznościach, zostaje go aż za dużo wiec mogłem zmniejszyć zamówienia. W moim przypadku były to bardzo poważne oszczędności idące w dziesiątki tysięcy złotych rocznie.

Postautor: HonorPana » 13 lip 2016, 3:02

Dzięki za wypowiedź ale jedyne co mogą wynosić moi to długopisy firmowe albo kalendarze. Nie strace na tym aż tak dużo. Potrzebuję czegoś innego.

Postautor: Mindast » 13 lip 2016, 4:56

Może już dostajesz jakieś pieniadze z UE ale jesli nie to pozyskiwanie dotacji powinno skoncentrować całą Twoją uwagę. Korzysći są olbrzymie, od wyposażenia stanowisk pracy po utrzymanie pracowników, zależnie od projektu jaki aktualnie jest w toku. Odciązenie budżetu jakie to z sobą niesie pozwala na oszczędzanie albo porządne inwestycje.

Postautor: Krzysztof82 » 13 lip 2016, 6:52

To prawda, też korzystam z dofinansowań unijnych i jestem bardzo zadowolony. Profity pozwalają trochę odetchnąć a jak się nieźle zakręcisz to można dostać niezłe sumki. Tak na dobrą sprawę to przy obecnych stawkach ZUS i podatków nie opłacałoby mi się prowadzić firmy gdyby nie projekty UE, a jestem dosyć dużym pracodawcą jeśli brać pod uwagę innych w mojej miejscowości.

Wróć do W pracy